Cannes’da çok konuşuldu: 5 Temmuz’da vizyona giriyor

Yorgos Lanthimos’un bu yıl Cannes’da gösterilen son filmi ‘Merhamet Hikayeleri’ (Kinds of Kindness) 5 Temmuz’da sinemalarda izleyicilerle buluşacak.

Lanthimos, açılışını geçen yıl 80’nci Venedik Film Festivali’nde yapan ve büyük ödül Altın Aslan’a uzanmasının ardından 96’ncı Akademi Ödülleri’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dahil 5 Oscar’ı evine götüren ‘Poor Things’ ile yıl boyunca adından söz ettirmişti.

CANNES’DA ‘EN İYİ ERKEK OYUNCU’ ÖDÜLÜ GETİRDİ

Dünya prömiyerini yaptığı 77’nci Cannes Film Festivali’nde Jesse Plemons’a ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında ödül kazandıran film, kendi hayatının kontrolünü ele almaya çalışan ve seçeneği olmayan bir adamın hikayesini beyaz perdeye taşıyor.

Filmin senaryosunu Lanthimos’la birlikte Efthimis Filippou’nun kaleme aldı. Yeni fragmanı yayınlanan ve başrollerini Oscar ödüllü Emma Stone ile Oscar adaylıklarına sahip Jesse Plemons ve Willem Dafoe’nin paylaştığı filmin kadrosunda onlara Margaret Qualley, Oscar adayı Hong Chau, Joe Alwyn, Mamoudou Athie ve Hunter Schafer eşlik ediyor.

Yapım, Cannes’daki gösteriminin ardından uluslararası eleştirmenler tarafından Lanthimos’un ilk dönem filmlerine benzetildi. Filmi beğenenler olduğu kadar olumsuz yorumlar yapanlar da oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir